موسسه رهروان پيام رهائي ، يكي از مراكز فعال در زمينه كمك رساني به مصرف كنندگان و معتادان مواد مخدر مي باشد كه از سال 1386 تا كنون ، با عنوان كمپ رهائي احمدآباد موستوفي فعال مي باشد. اين مركز با مساحتي قريب به 1600 متر مربع در ناحيه سرسبز و خوش آب و هواي احمدآباد موستوفي واقع گرديده است.

بر اساس آمار و گزارش‌هاي تهيه شده ، از ابتداي آغاز فعاليت اين موسسه تا پايان سال 1392 ، بيش از 8000 نفر در اين موسسه بصورت ميان مدت و بلند مدت بستري و با هدف اختصاصی جهت ترك فیزیكی سم زدائی به روش پرهیز مدار و ایمان مدار ، پس از سم زدائي و طي دوره‌هاي بهبودي پايدار ترخيص گرديده‌اند.

ما تلاش كرده‌ايم تا فرايند مهار اعتياد، كاهش تقاضا، پيشگيري و كاهش آسيب را به تدریج بصورت سازمان يافته و هماهنگ با فرهنگ بومي، مذهبي و ملي طراحي و سازماندهي نمائيم. روياروئي با اين مشكل و كاهش آسيب‌ها و تبعات ناشي از آن، تنها با پشتوانه و حمايت مراجع و قدرت‌هاي فراسازماني، جنبش‌هاي خود جوش مردمي به خصوص افرادي كه خود تجربه بيماري اعتياد را داشته اند، در كنار سازمانهاي ذيربط، امكان‌پذير است. با توجه به اين مطالب ، درك هدف ما كار دشواري نيست. ماموريت ما نجات معتادان و پيشگيري از ابتلاي فرزندان كشورمان به اعتياد با استراتژي بكارگيري ابزار پيشگيري و درمان مي باشد.
ناصر خردمند  

اكنون كه سال ها از وضع قوانین ضد برده داری می گذرد، مردم در سراسر دنیا با شگفتی و ناباوری، رفتارهای ضد انسانی كشورهای استعمارگر را در این رابطه محكوم می كنند. اما انواع دیگری از برده داری و استعمار، در شكل های مختلف هنوز وجود دارد و سلطه گران با بهر ه گیری از قوانین، ضوابط و آیین نامه هایی كه خود وضع كرده اند، مردم، به خصوص آسیب دیدگان و آسیب پذیران را در پنجه های استعمار هوشمندانه ی امروزی اسیر كرده اند. با آن كه اعتیاد هنوز درمان علمی پیدا نكرده است، اما انجمن های پزشكان، روان پزشكان و كارتل های داروسازی آمریكایی، مدیریت بهره وری از قربانیان این معضل درد آور اجتماعی را از آن خود كرده اند.

تاكنون هیچ یك از مكاتب علمی پزشكی، روان پزشكی، روان شناسی یا جامعه شناسی، آمار قابل بحثی از موفقیت خود در درمان اعتیاد ارائه نداده و ندارند؛ اما مجوز تاسیس مراكز درمانی اعتیاد در انحصار آنان است و تعرفه های كلان جهت فروش انواعی از برنامه ها و سرویس های مختلف درمانی برای آسیب دیدگان معتاد وضع می كنند. در سال 1932 «كارل یونگ» روان پزشك به یك الكلی كه به مدت یك سال تحت درمان او بوده اما درمان نشده بود گفت: "اعتیاد تو پاسخ علمی ندارد و من تمام سعی خود را كرده ام، اما شینده ام گه گاهی الكلی هایی مانند تو به كمك تجربه های روحانی (مذهبی) بهبود پیدا كرده اند.

هنوز هم با توجه به موفقیت AA و میلون ها عضو بهبود یافته و فقدان آمار موفقیت مكاتب علمی، ما می دانیم كه در رابطه با اعتیاد، درمانگر اصلی خداوند و تسهیل گر آن، معتاد بهبود یافته است. در واقع متكی بودن به روش های درمانی علمی، در كار درمانگر اصلی اختلال ایجاد می كند؛ رهایی معتاد در عذاب را به خاطر سرگردانی در نشانی های اشتباه، به تاخیر می اندازد و گاه به هلاكت می كشاند. به اعتقاد ما علت اصلی بسیاری از معضلات اجتماعی و لاینحل ماندن آن ها، طمع وسلطه گری است و آن ها كه طعم اسارت را چشیده و از آن رها شده اند، باید راه را برای قربانیان و اسیران اعتیاد باز كنند.

 
صفحه اصلي | درباره ما | خدمات ما | پيام بهبودي | تماس با ما
كليه حقوق مادي و معنوي این وب سایت متعلق به موسسه رهروان پيام رهائي،1393© مي‌باشد
طراحي و پشتيباني وب سايت توسط بهروز عليها
Free counter and web stats